عکاسی تبلیغاتیعکاسی محصول

استفاده از رفلکتور در عکاسی صنعتی

تفاوت بین عکس های حرفه ای و آماتوری که از سوژه ها گرفته می شود حاصل نکات ساده و جزئی است که به دلیل ساده بودن در خیلی از موارد بی اهمیت دانسته می شوند. در مقاله ی ” سه روش ساده برای عکاسی حرفه ای “ با روش های ساده برای عکس برداری حرفه ای آشنا شدیم. اگر قصد انجام تمرین های ساده و مفید برای کسب مهارت در عکاسی را دارید مقاله ی ” چهار تمرین برای کسب مهارت در عکاسی صنعتی “ را مطالعه نمایید.

نورپردازینورپردازی و ترکیب بندی دو فاکتور مهم در عکاسی حرفه ای محسوب می شوند.

در مقالات ” هفت قانون مهم برای ترکیب بندی مناسب عکس ” و ” اصول اولیه نورپردازی در عکاسی صنعتی “ با راهکارهایی برای ترکیب بندی و نورپردازی مناسب آشنا شدیم.

در این مقاله با رفلکتور و کاربرد آن در عکاسی صنعتی آشنا می شویم.

رفلکتور چیست ؟

رفلکتورها یا بازتاب دهنده ها از صفحاتی تشکیل شده اند که برای مدیریت نورپردازی در تمامی شاخه های عکاسی از جمله در عکاسی صنعتی استفاه می شوند. استفاده تخصصی تر از رفلکتورها برای افزایش کنتراست، رسیدن به دمای مناسب رنگ ها و پر کردن سایه ها می باشد. رفلکتورها در رنگ های مختلفی تولید می شود که هرکدام از این رنگ ها عملکرد متفاوتی دارند و در شرایط گوناگون توسط عکاس استفاده می شوند .

رفلکتورانواع رفلکتور :

یکی از فاکتورهای مهم برای خرید رفلکتور مناسب، انتخاب رنگ صحیح براساس فضای عکاسی صنعتی است. رفلکتورها به چهار رنگ اصلی نقره ای، طلایی، سفید و مشکی تقسیم می شوند. رفلکتورهای نقره ای کل نور را بازتاب می دهند. رنگ  نقره ای مناسب سوژه هایی است که قرار است در فاصله زیاد از دوربین قرار داشته باشند. از رنگ طلایی رفلکتورها برای القای نور گرم خورشید در تصاویر استفاده می شود . عملکرد رنگ طلایی مشابه رفلکتور نقره ای است و کل نور را بازتاب می دهد، ولی در رفلکتور طلایی نور بازتاب شده رنگ گرمی دارد. از رفلکتور طلایی برای تقویت نور در فضای باز استفاده می شود.

رفلکتورهای سفید حدودا ۹۸ درصد نور تابیده شده را بازتاب می دهند. نور بازتابیده از رفلکتور سفید، نرم و از لحاظ رنگی خنثی است و برای نورپردازی استودیویی مناسب است. رفلکتورهای مشکی نور را به طور کامل جذب می کند. اگر بخواهید عکس با کنتراست بالا بگیرید، رفلکتور مشکی مناسب ترین گزینه است .

 

چنانچه قصد عکاسی صنعتی برای معرفی بهتر برند خودتان در تبلیغات را دارید می توانید به منظور عکاسی با مجهزترین دوربین ها با آژانس تبلیغاتی پالس دیزاین تماس حاصل نمایید.

دیدگاه خود را بنویسید