امروزه ” رسانه های مدرن “ نقش بسیار مهمی در تبلیغات ایفا می کنند. با ظهور اینترنت و شبکه های مجازی به دلیل مخاطبان بسیار زیادی که این رسانه ها دارند برندهای بزرگ برای تبلیغات از این رسانه ها استفاده می کنند. همانطور که در مقاله ی ” عکس و تبلیغات اینستاگرامی “  صحبت کردیم محتوای اصلی شبکه های اجتماعی همانند اینستاگرام عکس است.

به همین دلیل فرآیند عکاسی محصول برای بازاریابی در این شبکه های اجتماعی اهمیت بسیار زیادی دارد. پیش از این در مقاله ی ” شبکه های مجازی در تبلیغات “  در مورد اهمیت شبکه های مجازی در دنیای تبلیغات صحبت کردیم.

عکس تبلیغاتی

زمانی که قصد گرفتن عکس تبلیغاتی برای معرفی یک محصول را دارید نمایش یک عکس زیبا و مناسب در جذب مخاطب نقش زیادی دارد. در مقاله ی ” آیا لازمه عکس خوب داشته باشیم ؟ “ به راهکارهایی اشاره کردیم تا بتوانید در فرآیند عکاسی محصول ، تصویر مناسبی از محصول را برای تبلیغات آماده کنید. در مقاله ی ” ویژگی عکس خوب “ به ویژگی های یک عکس خوب در فرآیند عکاسی تبلیغاتی اشاره کردیم. پیش از این در مقاله ی ” عکاسی محصول کوچک “  با راه و روش عکاسی تبلیغاتی از محصولات کوچک آشنا شدیم. در این مقاله با نکات گرفتن عکس تبلیغاتی از محصولات بزرگ آشنایی پیدا می کنیم.

پس زمینه ی مناسب برای محصول بزرگ :

پس زمینه در فرآیند عکاسی محصول زمانی که ابعاد کالا بزرگ باشد اهمیت زیادی دارد. در عکاسی از محصولات بزرگ باید به تعادل رنگی خیلی توجه شود. زمانی که نور به سطوح رنگی برخورد می کند، رنگ سطوح بر روی محصول انعکاس پیدا می کند. وقتی محصول بزرگ باشد این انعکاس محیط پیرامون، زیبایی عکس را تحت تاثیر قرار می دهد. بهتر است در عکاسی از این نوع محصولات پس زمینه ای روشن ایجاد کنیم تا انعکاس ناخواسته از محیط پیرامون را در محصول نداشته باشیم.

نورپردازی

توجه خاص به نورپردازی :

همانطور که در مقالات پیش اشاره کردیم در عکاسی، نورپردازی همه چیز است. در فرآیند عکاسی محصول زمانی که کالای تبلیغاتی بزرگ است می توانید با نورپردازی مناسب و درخشش قسمت هایی از محصول که می تواند برای مخاطب جذاب باشد، توجه مخاطب را به این قسمت ها جلب کنید. اگر کالای مورد نظر دارای یک سطح براق باشد اهمیت نورپردازی دو چندان می شود. در این حالت باید به نورپردازی و انعکاس نور از محصول توجه زیادی داشته باشید.

اگر قصد عکاسی محصول برای معرفی بهتر کالای خود در فرآیند تبلیغات را دارید می توانید به منظور عکاسی با مجهزترین دوربین ها با آژانس تبلیغاتی پالس دیزاین تماس حاصل نمایید.

دیدگاه خود را بنویسید