عکاسی تبلیغاتیعکاسی محصول

عکاسی محصول با نور زیاد

نویسنده 16 جولای 2019 بدون دیدگاه

یکی از ایده های جالب برای عکس برداری از محصولات نورپردازی بسیار زیاد است. فضای روشن و نورانی جذابیت کالای تبلیغاتی را برای مخاطبان افزایش می دهد و موجب جلب توجه بیشتر مخاطبان به محصولات می شود. در مقاله ی ” روش های جلب توجه مشتری به عکس های محصولات “ در مورد روش های جلب توجه مخاطبان صحبت کردیم. به طور کلی نورپردازی زیاد در محیط احساس باکیفیت و لوکس بودن محصولات را به مخاطبان القا می کند. در مقاله ی ” اصول نورپردازی در عکاسی محصول “ با اصول نورپردازی آشنا شدیم.

استودیو عکاسی

اگر قصد عکاسی محصول در یک محیط پرنور را دارید به این نکته توجه داشته باشید که به امکانات کاملی نیاز دارید که مستلزم صرف هزینه نسبتا بالایی است. به منظور ساخت یک استودیوی مقرون به صرفه مقاله ی ” آماده سازی استودیو برای عکاسی محصول در منزل “ را مطالعه نمایید.

برای ایجاد فضای نورانی به سه یا چهار منبع نور قدرتمند نیاز دارید. در عکاسی با نور زیاد از منابع نور غیرطبیعی که شدت بالایی دارد استفاده می شود که سایه های محصولات را از بین می برد. اگر قصد عکس برداری با استفاده از منبع نور طبیعی را دارید مقاله ی ” استفاده از نور طبیعی برای عکاسی محصول “ را مطالعه نمایید.

پس زمینه مناسب :

برای پس زمینه ی عکاسی با نور زیاد به یک پرده ساده و یکنواخت نیاز دارید. استفاده از پس زمینه های طرح دار به دلیل جلب توجه مخاطب توصیه نمی شود. اگر پرده پس زمینه در دسترس نیست می توانید از یک پارچه ساده و روشن نیز استفاده کنید. فقط توجه داشته باشید که پارچه صاف و یکنواخت باشد. از دیوارهای صاف و روشن نیز می توانید برای پس زمینه استفاده کنید.

عکاسی با نور زیاد

نورپردازی فضا :

همانطور که اشاره کردیم در عکاسی محصول با نور زیاد از سه یا چهار منبع نوری برای نورپردازی استفاده می شود. سوژه را در وسط پس زمینه قرار دهید و زاویه مناسب را برای عکس گرفتن انتخاب کنید. منبع نور اصلی را بر روی محصولات قرار دهید. با توجه به شدت منبع نور اصلی در جهات مختلف سایه های خشنی ایجاد می شود. برای کنترل سایه ها از سایر منابع نوری در جهت های مختلف استفاده کنید. در عکاسی با نور زیاد هدف ایجاد سایه روشن نیست و باید در تمامی فضا روشنایی زیاد وجود داشته باشد.

چنانچه قصد عکاسی محصول برای معرفی بهتر کالای خود در تبلیغات را دارید می توانید به منظور عکاسی با مجهزترین دوربین ها با آژانس تبلیغاتی پالس دیزاین تماس حاصل نمایید.

دیدگاه خود را بنویسید